E-BOOK ZDARMA – Láskavý štart do života

Na svoje detstvo mám nádherné spomienky. Milujúci rodičia, láskavé prostredie, materiálny dostatok … zdá sa, že všetko bolo perfektné. A predsa, občas cítim zvláštny pocit prázdnoty, neúplnosti a smútku. Pocit, že čosi nie je a nebolo SPRÁVNE. Rozmýšľam, hľadám, pátram … nachádzam. 🙂

Nedávno som absolvovala liečebný diagnostický pohovor u mojej dobrej priateľky. Vo svojich spomienkach som sa mala vrátiť do detstva. A tam sa to objavilo! Nedostatok fyzického kontaktu a dotykov! Tento pocit z neuspokojenej elementárnej ľudskej potreby sa prelína celým mojim životom. Túžim po obyčajnom ľudskom kontakte, no zároveň sa ho bojím. Učím sa nanovo to, čo bolo kedysi mojou prirodzenosťou.

16456152240_580192b75b_o

Ale kde sa to vzalo, prečo sa to stalo?

Neprirodzené pôrody a separácia po pôrode, kočíky, cumlíky, postieľky, Sunar, ženy tlačené do rýchleho nástupu do práce … boli bežnou praxou v dobe, keď som zavítala na tento svet ja, aj môj manžel.

A história sa opakuje

Ovplyvnení názormi a očakávaniami spoločnosti máme tendencie opakovať tieto zastarané vzorce správania, naučené programy, ktoré nám neslúžia, ale nás obmedzujú.

Hlboko vo svojom srdci s nimi nie sme stotožnení. A tak opäť hľadáme, skúšame a učíme sa dôverovať svojmu vnútornému hlasu, ktorý nám jednoznačne našepkáva, že táto cesta nie je vhodná pre nás a naše deti. My to chceme a budeme mať inak! A tak sa dostávame ku kontaktnému rodičovstvu. Odovzdávame našim deťom to, čo chýbalo nám a zároveň si dopĺňame svoj deficit dotykov. Profitujeme z toho všetci.

Na svojej vlastnej koži vnímame ten rozdiel a to ma núti písať o tejto téme. E-book Láskavý štart do života je o mamičkách a bábätkách, ich vzájomných prepojeniach a jemných súvislostiach … nielen o dojčení …

ebook 3D transparent final

Pre koho je určený?

 • pre všetkých rodičov, ktorí chcú dať svojim deťom viac, než dostali oni sami,
 • pre nastávajúce mamičky,
 • pre mamičky, ktoré majú problémy s dojčením a nevedia ako a kadiaľ ďalej,
 • pre rodičov, ktorých deti tak celkom nezapadajú do predstáv a očakávaní, ktoré v našej kultúre prevládajú, nespĺňajú normy, nesprávajú sa tak, ako by bolo v našej spoločnosti žiadúce – jednoducho poukazujú na to, že to, čo bolo poskytované deťom pred 20, 30, 40 rokmi, im už nestačí,
 • pre rodičov, ktorí cítia, že je potrebné urobiť niečo viac – zbaviť sa zažitých kultúrnych vzorcov a obmedzujúcich presvedčení a viac dôverovať sebe i dieťaťu a jeho potrebám.

23905652724_18b4a6de4f_o(1)

Zo skúseností viem, že byť prvýkrát rodičom je veľmi náročné a je nesmierne ťažké zmieriť sa s nesúladom medzi očakávaniami, ktoré nám dnešná spoločnosť podsúva a realitou života s dieťatkom.

Na vlastnej ceste rodičovstvom som prelúskala mnohé problémy a stretla som sa s množstvom rozporuplných informácií a mýtov ohľadom starostlivosti a výchovy dieťatka. V e-booku rozoberám základné mýty týkajúce sa pôrodu, dojčenia, nosenia, spoločného spania a starostlivosti o dieťatko.

Ponúkam Vám možnosť pozrieť sa  na tieto bežné súčasti života s dieťatkom z trochu iného uhla pohľadu, aký nám naša spoločnosť bežne ponúka. Môžete tu získať hodnotné informácie a praktické návody, aby ste si mohli s dieťatkom vychutnávať úspešné, bezbolestné a radostné dojčenie, dokonalé prepojenie a láskyplný dôverný vzťah.

20181507750_b9bbcc6b64_o

Obsah e-booku

1    Začiatok mojej cesty ku kontaktnému rodičovstvu.

2    Bábätko v brušku a príprava na jeho uvítanie.

2.1  Mýtus č. 1 – Pred narodením dieťatka je potrebné nakúpiť super-techniku a veci od výmyslu sveta.

2.2  Mýtus č. 2 – Dojčenie je prirodzené a nie je potrebné sa naň špeciálne pripravovať.

3    Príchod dieťatka na svet.

3.1  Mýtus č. 3 – Na pôrode a období krátko po pôrode až tak nezáleží.

4    Život s dieťatkom a prvé problémy s dojčením.

4.1  Mýtus č. 4 – Keď sa dojčenie nedarí, je to chyba matky a treba to ukončiť – nech sa netrápi matka ani dieťa.

5    Ako a prečo som zaviedla spoločné spanie.

5.1  Mýtus č. 5 – Dieťa potrebuje spať vo svojej postieľke, spoločné spanie je nebezpečné!

6    Ale ona chce byť stále v náručí.

6.1  Mýtus č. 6 – Nenos toľko svoje dieťa – naučíš si ho na ruky!

Chcem E-BOOK ZDARMA

Prajem Vám príjemné a inšpiratívne čítanie.

♥♥♥ S láskou TYEMIA ♥♥♥

PS: Pripoj sa k nám aj na facebooku – Rodičovstvo v súlade a získaj každodennú dávku inšpirácie na svojej ceste za šťastným, naplneným a harmonickým rodinným životom. 🙂

 

Lenka Tyemiaková
Sprevádzam mamičky krajinou Materstva. Mojou vášňou je inšpirovať Vás k tomu, aby ste si materstvo a rodičovstvo užívali naplno a v súlade so sebou samou i Vašim dieťatkom. Pomôžem Vám dojčiť s radosťou a bez bolesti a naučím Vás využívať nástroje, ktoré Vám uľahčia a spríjemnia život s Vaším dieťatkom a vďaka ktorým bude Váš vzťah plný dôvery, porozumenia, lásky a vzájomnej blízkosti. Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre
 • E-BOOK ZDARMA

   

  Láskavý štart do života ALEBO návod na to, ako prevziať zodpovednosť a moc za svoje dieťa do vlastných rúk a naplniť tak jeho prirodzené očakávania.

   

  obal knihy

  Spoznajte 6 najčastejších mýtov, týkajúcich sa pôrodu, dojčenia, nosenia a spoločného spania a pozrite sa kritickým okom na to, čo nám spoločnosť podsúva ako "NORMÁLNE".

   

  Stiahnite si e-book ZDARMA a objavme spolu netradičné cesty, ako si rodičovstvo vychutnať naplno. :-)

   

 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • Láskavý štart do života ALEBO návod na to, ako prevziať zodpovednosť a moc za svoje dieťa do vlastných rúk a naplniť tak jeho prirodzené očakávania.

  obal knihy

  Spoznajte 6 najčastejších mýtov, týkajúcich sa pôrodu, dojčenia, nosenia a spoločného spania a pozrite sa kritickým okom na to, čo nám spoločnosť podsúva ako NORMÁLNE.

  Stiahnite si e-book ZDARMA a objavme spolu netradičné cesty, ako si rodičovstvo vychutnať naplno. :-)